Przepis na Rozwój – wsparcie osób dorosłych z obszaru województwa łódzkiego
Projekt: Przepis na Rozwój – wsparcie osób dorosłych z obszaru województwa łódzkiego
Opis projektu
Przepis na Rozwój – wsparcie osób dorosłych z obszaru województwa łodzkiego
16 579 530,00 zł
15 722 730,00 zł
Operatorem w Projekcie jest HRP Care Sp. z o.o.
Partnerem projektu jest Regionalna Izba Przemysłowo – Handlowa w Radomsku
Biuro Projektu znajduje się:
- Łódź- ul. Kilińskiego 185
Punkty Konsultacyjne
- Kutno- ul. Chopina 8
- Radomsko
Projekt trwa od 01.11.2024 r. do 31.03.2028 r.
Osoby dorosłe, które zamieszkują, pracują, lub uczą się na terenie województwa łódzkiego i z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności, kompetencje lub nabyć kwalifikacje.
Grupa docelowa składa się z 1800 osób dorosłych (w tym 1200 kobiet)
Obszar realizacji Projektu to województwo łódzkie.
Celem projektu jest rozwój potencjału zawodowego u min. 90% z 1800 osób dorosłych zamieszkałych, uczących się bądź pracujących na terenie województwa łódzkiego, które z własnej inicjatywy podnoszących swoje umiejętności/kompetencje lub nabywających/zmieniających kwalifikacje (w tym ZSK), poprzez udział w usługach rozwojowych, realizowanych w oparciu o system bonowy za pośrednictwem BUR.
Wsparcie w ramach Projektu może obejmować dofinansowanie kosztów na:
- Szkolenie i doradztwo
- Studia podyplomowe
- Egzaminy
W budżecie ujęto odpowiednio koszty dofinansowania oraz wkładu własnego, zgodnie z poziomem intensywności dofinansowania wynoszącym 93% i odpowiednio wkładu własnego 7%. Wartość nominalna bonu to 100,00 zł, zaś limit bonów na osobę to 68 (kwota max. 6 800,00 zł).
Cel Projektu zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących zadań:
- Adaptacja Systemu
- Utrzymanie Systemu
- Punkty konsultacyjne
- Doradztwo Zawodowe
- Udzielanie wsparcia
- Kontrola wsparcia
- Promocja i rekrutacja
- Zarządzanie
Główne rezultaty:
– liczba osób, które uzyskają kwalifikacje: 1620
– liczba osób, które uzyskają zielone/GOZ kwalifikacje: 324
– liczba osób, które uzyskają cyfrowe kwalifikacje: 324
Etapy udziału w Projekcie
Ścieżka Długa oraz Ścieżka Krótka
- Ścieżka Długa– dedykowana uczestnikom, którzy chcą rozpocząć od oceny swoich kompetencji. W tej ścieżce, po złożeniu wniosku rekrutacyjnego (opartego na punktach premiujących i kolejności zgłoszeń), uczestnik przechodzi doradztwo zawodowe, podczas którego realizowany jest Bilans Kompetencji. Wynik tego bilansu wskazuje odpowiednią Usługę Rozwojową. Uczestnicy, którzy ukończą Bilans Kompetencji, mają gwarantowane miejsce na wybranych usługach rozwojowych.
- Ścieżka Krótka– przeznaczona dla osób, które chcą skorzystać wyłącznie z Usług Rozwojowych, takich jak szkolenia, egzaminy, studia podyplomowe czy doradztwo zawodowe. Uczestnik wypełnia wniosek rekrutacyjny, w którym od razu wnioskuje o Bony na te usługi (usługo dostępne w BUR). O kolejności na liście decyduje kolejność zgłoszeń oraz zdobyte punkty premiujące.
Proces rekrutacji będzie miał następujący przebieg:
- Uczestniczka/Uczestnik rejestruje się w BUR: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl
- Następnie dokonuje rejestracji w Systemie Operatora: care.przepisnarozwoj.pl poprzez podanie numeru PESEL. Jest to możliwe tylko po rejestracji w BUR. Uczestniczka/Uczestnik uzupełnia w Systemie niezbędne dane i akceptuje regulamin. Zakłada konto, dostaje na maila aktywację.
- Po aktywacji konta, Uczestniczka/Uczestnik składa formularz zgłoszeniowy na doradztwo zawodowe w formie elektronicznej w trakcie trwania naboru. Wzór formularza dostępny w plikach do pobrania.
- Nabór jest otwarty do zapełnienia alokacji plus listy rezerwowej. Formularze są pobierane zgodnie z uzyskanymi punktami premiującymi. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów liczy się kolejność zgłoszeń w trakcie trwania naboru.
- Formularze zgłoszeniowe poddane zostają weryfikacji. Weryfikacji podlega poprawność zakwalifikowanego formularza i kwalifikowalność Uczestniczki/Uczestnika. Formularze niekompletne lub błędnie złożone są odrzucane, bądź odsyłane do uzupełnienia, o czym Uczestniczka/Uczestnik jest informowana/y mailowo.
- Po zatwierdzeniu formularza zgłoszeniowego Uczestniczka/Uczestnik zobligowana/zobligowany jest do wypełnienia Formularza osobowego wraz z akceptacją Klauzuli informacyjnej RODO.
- Uczestniczka/Uczestnik jest zobowiązana/y do wykonania doradztwa zawodowego (Bilansu Kompetencji). Dla Uczestniczki/Uczestnika zostanie przypisany Doradca zawodowy, który się skontaktuje z Uczestniczką/Uczestnikiem.
- Uczestniczka/Uczestnik dostaje informację mailową z zaopiniowaną przez Doradcę zawodowego informacją zwrotną z Bilansu Kompetencji – która ustala kategorie usług, z których Uczestniczka/Uczestnik może skorzystać w ramach Projektu.
- Po wykonaniu Bilansu Kompetencji Uczestnik/Uczestniczka wgrywa do Systemu Kartę Usługi, której treść wynika z informacji zwrotnej i wpisuje liczbę bonów o jaką aplikuje, Uczestniczka/Uczestnik dostaje informację na temat wartości wsparcia, wartości dofinasowania oraz wartości wkładu własnego. Uczestniczka/Uczestnik potwierdza, że zobowiązuje się do wniesienia wkładu własnego w podanej wysokości.
- Po zakończeniu naboru wnioski umieszczane są na liście rankingowej bądź liście rezerwowej zgodnie z liczbą punktów premiujących, w drugiej kolejności wg terminu złożenia wniosku i ogłaszane na stronie Projektu.
- Po zatwierdzeniu wniosku następuję podpisanie Umowy Wsparcia. Uczestniczka/Uczestnik wpłaca wkład własny. Operator nadaje Uczestniczce/Uczestnikowi ID Wsparcia, za pomocą którego należy zapisać się na usługi w BUR. O nadaniu ID Wsparcia, Uczestniczka/Uczestnik jest informowana/y mailowo.
Uczestniczkami/Uczestnikami Projektu są osoby dorosłe z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą, które uczą się lub pracują lub zamieszkują na obszar województwa łódzkiego i z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności/kompetencje, nabyć kwalifikacje lub przekwalifikować poprzez udział w usługach rozwojowych z BUR . Usługi rozwojowe wynikają z procesu doradczego (Bilansu Kompetencji).
- Uczestniczka/Uczestnik po otrzymaniu ID wsparcia, zapisuje się na usługę poprzez BUR na minimum 1 dzień roboczy przed rozpoczęciem usługi, za pomocą nadanego ID Wsparcia.
- Uczestniczka/Uczestnik zobowiązana/y jest do uczestnictwa w usłudze zgodnie z wymogami Dostawcy Usług i uzyskania dokumentu potwierdzającego osiągnięcie przewidywanych efektów kształcenia oraz zapewnienia w usłudze rozwojowej frekwencji na poziomie nie niższym niż 80%;
- Uczestniczka/Uczestnik reguluje zobowiązania wobec Dostawcy Usług w formie zaliczki (najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczęcia usługi rozwojowej) w przypadku usługi o wartości limity kwotowe;
- Uczestniczka/Uczestnik dokonuje oceny odebranej usługi rozwojowej zgodnie z regulaminem BUR;
- Po realizacji usługi rozwojowej Doradca Usług wystawia fakturę/rachunek oraz przekazuje przez System do Operatora dokumenty rozliczeniowe.
Uczestniczka/Uczestnik, dokonuje wyboru właściwej usługi rozwojowej z BUR, która w największym stopniu odpowiada na Jej/go potrzeby, wynikającej z przeprowadzonego doradztwa zawodowego (Bilansu Kompetencji).
W Projekcie wysokość dofinansowania wynosi 93%.
Dofinansowanie jest przeznaczone wyłącznie na usługi rozwojowe świadczone przez podmioty zarejestrowane w BUR na zasadach określonych w regulaminie BUR.
Po zrealizowaniu usługi rozwojowej, Dostawca Usługi w terminie 3 dni roboczych od jej zakończenia wgrywa następujące dokumenty:
- kopia dokumentu potwierdzającego fakt ukończenia udziału w usłudze rozwojowej oraz osiągnięcia przewidywanych efektów kształcenia przez Uczestniczkę/Uczestnika Projektu,
- kopia faktury/rachunku za usługę rozwojową, przy czym faktura/ rachunek powinna być odpowiednio opisane,
- kopia list obecności,
- oświadczenie o przechowywaniu list obecności,
- dokument potwierdzający zapłatę kwoty przewyższającej limity dofinansowania,
- oświadczenia Uczestniczki/Uczestnika Projektu zgodne z zał. nr 5 do Regulaminu Rekrutacji i Uczestnictwa,
- oświadczenia Dostawcy Usług zgodne z zał. nr 4 do Regulaminu Rekrutacji i Uczestnictwa.
Operator dokonuje weryfikacji dokumentów, przedstawionych przez Dostawcę Usług w rozliczeniu za przeprowadzoną usługę rozwojową w szczególności pod względem:
a) kompletności dokumentów,
b) spójności dokumentów,
c) spełnienia warunków korzystania z systemu BUR,
d) spełnienia warunków dofinansowania.
Weryfikacja i zatwierdzenie dokumentów rozliczeniowych przedkładanych do Operatora przez Dostawców Usług następuje nie później niż do 10 dni roboczych od dnia wgrania poprawnego kompletu dokumentów do Systemu.
Zapłata za usługę dokonywana jest przez Operatora bezpośrednio na rzecz Dostawcy Usług.
Proces rekrutacji będzie miał następujący przebieg:
- Uczestniczka/Uczestnik rejestruje się w BUR: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl
- Następnie dokonuje rejestracji w Systemie Operatora: care.przepisnarozwoj.pl poprzez podanie numeru PESEL. Jest to możliwe tylko po rejestracji w BUR. Uczestniczka/Uczestnik uzupełnia w Systemie niezbędne dane, potwierdza oświadczenia RODO i akceptację regulaminu. Zakłada konto, dostaje na maila aktywację.
- Po aktywacji konta, Uczestniczka/Uczestnik składa formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej w trakcie trwania naboru. Wzór formularza dostępny jest w plikach do pobrania. Zaznacza kryteria dostępu i kryteria premiujące.
- Nabór jest otwarty do zapełnienia alokacji plus lista rezerwowa. Formularze są pobierane zgodnie z kolejnością zgłoszeń w trakcie trwania naboru. Wnioski, które nie zakwalifikują się w ramach danego naboru będą umieszczone na liście rezerwowej naboru i przyjmowane kolejno w przypadku rezygnacji z udziału Uczestniczek/Uczestników, bądź odrzucenia zakwalifikowanego wcześniej wniosku.
- Formularze zgłoszeniowe poddane zostają weryfikacji. Weryfikacji podlega poprawność zakwalifikowanego formularza i kwalifikowalność Uczestniczki/Uczestnika. Formularze niekompletne lub błędnie złożone są odrzucane, bądź odsyłane do uzupełnienia, o czym Uczestniczka/Uczestnik jest informowana/y mailowo.
- Po zatwierdzeniu formularza zgłoszeniowego Uczestniczki/Uczestnicy, informowani są w wiadomości wysłanej na adres e-mail wskazany w formularzu.
- Uczestniczka/Uczestnik składa stacjonarnie, zdanie bądź elektronicznie wniosek o Umowę Wsparcia – wzór wniosku w plikach do pobrania. Wgrywa między innymi karty wybranych usług z BUR oraz wpisuje liczbę bonów o jaką aplikuje, Uczestniczka/Uczestnik dostaje informację na temat wartości wsparcia, wartości dofinasowania oraz wartości wkładu własnego. Uczestniczka/Uczestnik potwierdza, że zobowiązuje się do wniesienia wkładu własnego w podanej wysokości.
- Po zakończeniu naboru wnioski umieszczane są na liście rankingowej bądź liście rezerwowej zgodnie z liczbą punktów premiujących, w drugiej kolejności wg terminu złożenia wniosku i ogłaszane na stronie Projektu.
- Wnioski są weryfikowane zgodnie z kolejnością z listy rankingowej.
- Wnioski wraz z załącznikami poddane zostają weryfikacji. Wnioski niekompletne lub błędnie złożone są odrzucane, bądź odsyłane do uzupełnienia, o czym Uczestniczka/Uczestnik jest informowana/y mailowo.
- Po zatwierdzeniu wniosku następuję podpisanie Umowy Wsparcia. Uczestniczka/Uczestnik wpłaca wkład własny. Operator nadaje Uczestniczce/Uczestnikowi ID Wsparcia, za pomocą którego należy zapisać się na usługi w BUR. O nadaniu ID Wsparcia, Uczestniczka/Uczestnik jest informowana/y mailowo.
Uczestniczkami/Uczestnikami Projektu są osoby dorosłe z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą, które uczą się lub pracują lub zamieszkują na obszar województwa łódzkiego i z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności/kompetencje, nabyć kwalifikacje lub przekwalifikować się poprzez udział w usługach rozwojowych z BUR .
- Uczestniczka/Uczestnik po otrzymaniu ID wsparcia, zapisuje się na usługę poprzez BUR na minimum 1 dzień roboczy przed rozpoczęciem usługi, za pomocą nadanego ID Wsparcia.
- Uczestniczka/Uczestnik zobowiązana/y jest do uczestnictwa w usłudze zgodnie z wymogami Dostawcy Usług i uzyskania dokumentu potwierdzającego osiągnięcie przewidywanych efektów kształcenia oraz zapewnienia w usłudze rozwojowej frekwencji na poziomie nie niższym niż 80%;
- Uczestniczka/Uczestnik reguluje zobowiązania wobec Dostawcy Usług w formie zaliczki (najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczęcia usługi rozwojowej) w przypadku usługi o wartości limity kwotowe;
- Uczestniczka/Uczestnik dokonuje oceny odebranej usługi rozwojowej zgodnie z regulaminem BUR;
- Po realizacji usługi rozwojowej Doradca Usług wystawia fakturę/rachunek oraz przekazuje przez System do Operatora dokumenty rozliczeniowe.
Uczestniczka/Uczestnik, dokonuje wyboru właściwej usługi rozwojowej z BUR, która w największym stopniu odpowiada na Jej/go potrzeby.
Your Content Goes Here
Aktualności projektowe
Zobacz najświeższe informacje dotyczące Projektu Przepis na Rozwój – wsparcie osób dorosłych z obszaru województwa łodzkiego
Dane kontaktowe
Na potrzeby realizacji projektu Operator uruchomił Punkty doradczo-informacyjne:
ul. Kilińskiego 185, 90-348 Łódź
Punkt Konsultacji
ul. Chopina 8, 99-300 Kutno
Zadzwoń do nas!
Dział Projektów: +48 42 208 06 06
Sekretariat: +48 42 207 22 00
Napisz do nas:
Odwiedź nasz
profil na Facebooku
Personel Projektu
Menager Projektu:
Anna Adamus
anna.adamus@hrp.com.pl
tel.: 531 313 898
Konsultant:
Marcelina Brygier
marcelina.brygier@hrp.com.pl
tel.: 537 108 257
Paulina Słowińska
tel.: 536 708 816
Napisz do nas!
Zapraszamy do nas! Nie masz teraz czasu? Napisz.