Szanowni Państwo,
zgodnie z zapisami Regulaminu, w szczególności § 8 ust. 7 dotyczącego obowiązków Dostawcy Usługi:
§8 Obowiązki Dostawcy Usługi
ust.7 Dostawca Usług ma obowiązek dopilnować, aby Usługa rozwojowa nie była realizowana w miejscu pracy Uczestniczek/Uczestników usługi, a pracownicy zatrudnieni w jednym miejscu pracy (u jednego pracodawcy) nie stanowili więcej niż 20% uczestników jednej Usługi rozwojowej (nie dotyczy szkoleń indywidualnych).
chcielibyśmy zwrócić uwagę na konieczność przestrzegania ograniczenia, mówiącego iż Uczestniczki oraz Uczestnicy Państwa Usług, będące/będący osobami pracującymi, nie mogą stanowić więcej jak 20% osób biorących udział w usłudze.
Mając na uwadze powyższe, przypominamy Państwu o obowiązku weryfikacji tego wymogu. Pomiar ten powinien być przeprowadzany zgodnie z zasadami matematycznymi, na podstawie łącznej liczby osób biorących udział w szkoleniu. W praktyce oznacza to, że w szkoleniu, w którym uczestniczy od 2 do 4 osób, obecność choćby jednej osoby zatrudnionej skutkuje naruszeniem wytycznych oraz niedopełnieniem obowiązków wynikających z Regulaminu Projektu.
Chcielibyśmy również zaznaczyć, że kryterium to nie jest weryfikowane w przypadku szkoleń, w których uczestniczą wyłącznie osoby o innym statusie niż pracujące, takie jak osoby bierne zawodowo, bezrobotne, emeryci, renciści, a także w przypadku szkoleń indywidualnych. Szkolenie indywidualne należy interpretować jako szkolenie, w którym uczestniczy tylko jedna osoba.
Jednocześnie przypominamy, że Usługi rozwojowe dla osób pracujących, nie mogą być prowadzone w miejscu pracy oraz w trakcie godzin pracy.
Prosimy o szczególną uwagę na ten aspekt podczas realizacji Usług rozwojowych, aby uniknąć potencjalnych nieprawidłowości oraz zapewnić zgodność z Regulaminem Projektu.
Z poważaniem,
Zespół Projektowy „Przepis na Rozwój – kompetencje i kwalifikacje dla sprawiedliwej transformacji”